Power BI – co to jest?
W każdej firmie kwestią kluczową powinna być trafna analiza danych. W końcu to ona często warunkuje podejmowanie słusznych decyzji biznesowych, a co za tym idzie rozwój. Niestety wciąż w wielu przedsiębiorstwach brakuje naprawdę dokładnej, słusznej, zgodnej z faktycznym stanem rzeczy analizy. Oczywiście, nie jest ona rzeczą łatwą, z czym z całą pewnością zgodzi się każdy, komu choć raz została ona powierzona. Na szczęście w obecnych czasach mamy do dyspozycji specjalistyczne, innowacyjne i bardzo intuicyjne narzędzie, a mianowicie stworzoną przez firmę Microsoft aplikację Power BI. Co to jest Power BI i jakie są jego podstawowe zalety?
Microsoft Power BI – co to jest? Podstawowe informacje o aplikacji
Każdy, kto poszukuje innowacyjnych narzędzi internetowych dla swojej firmy z pewnością zetknął się z narzędziem Microsoft Power BI. Co to jest? Otóż Power BI to oparta na chmurze Microsoft aplikacja analityczna typu Business Intelligence, która pozwala wizualizować dane z wielu źródeł. Za sprawą Power BI każdy użytkownik ma możliwość tworzenia raportów i pulpitów nawigacyjnych oraz umieszczania na nich interaktywnych wizualizacji. Co istotne, poprzez aplikację możemy korzystać z danych w Google Analytics, Excelu, SQL, a gotowe raporty publikować na dowolnych aplikacjach i stronach www. Warto przy tym zaznaczyć, że na Power BI składają się trzy wersje czy też poziomy: Desktop (aplikacja desktopowa do budowania raportów), Service (aplikacja chmurowa do budowania i udostępniania raportów) oraz App/Mobile (aplikacja mobilna do przeglądania i interakcji z raportami z poziomu urządzeń mobilnych). A skoro wiemy już na czym polega Power BI, co to jest, najwyższa pora poznać zalety aplikacji.
Power BI – co to jest i jakie są jego zalety?
Wyjaśniliśmy już sobie co oznacza Power BI, co to jest za narzędzie. Wobec tego, pora na główne zalety, jakie wyróżniają aplikację stworzoną przez światowego giganta biznesu. Otóż, pośród podstawowych korzyści, jakie przynosi Microsoft Power BI należy wymienić: niskie koszty początkowe, integrację wielu źródeł danych, wielowymiarową analizę danych, udostępnianie pulpitów nawigacyjnych, a także dostęp do raportów z poziomu wielu urządzeń.